MY ZFF
Stáhni si apku

Pro zlato si doběhli Lukáš Kučera a Markéta Vechetová

04. června 2023

Celkem 1143 běžců dnes úderem desáté dopoledne vyrazilo na trať baťovským Zlínem. Festivalový půlmaraton letos odstartovali organizátoři Zlín Film Festivalu už poosmé. Jako první dorazil do cíle Lukáš Kučera s časem 1:09:42, mezi ženami získala zlato Markéta Vechetová s časem 1:18:45.

Neděle na Zlín Film Festivalu patří nejen filmu, ale i sportu. Pro letošní ročník si organizátoři vytyčili úkol překonat milník 2000 běžců. A téměř se jim to povedlo. Zaregistrováno bylo celkem 699 půlmaratonců a čtvrtmaratonců a 444 členů štafet a tandemových týmů. Po přičtení 820 malých i velkých běžců, kteří se přihlásili do odpoledního RBP rodinného běhu, se celkový počet účastníků vyšplhal na 1963.

Na všechny trasy Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín vyrazili běžci společně od Kongresového centra, zamířili do továrního areálu přes Rybníky na Čepkov, na Podvesnou, přes Benešovo nábřeží na Dlouhou ulici až na náměstí Míru. Tam závod pro čtvrtmaratonce končil, půlmaratonce pak čekal ještě jeden okruh. Trať čtvrtmaratonu nejrychleji zdolal Martin Borák, který doběhl do cíle za 36:38, a v kategorii žen bodovala Kateřina Mikulíková s časem 44:26.

V 15 hodin potom odstartoval RBP rodinný běh na 1400 metrů určený pro rodiče s dětmi i ostatní, kteří preferují kratší trasy. Kapacita pro letošní běh byla z důvodu velkého zájmu navýšena na 900 účastníků, a byla téměř vyčerpána - na vyznačený okruh jich vyrazilo 820.